Turpinās aktivitātes projektam “ Pats savam saimes galdam”

28.maijā projekta “ Dari, baudi, dalies Kandavas novadā 2019” dalībniekiem notika informatīvi izglītojoša aktivitāte - izglītojoša lekcija par dārzeņu, sēšanu, stādīšanu, audzēšanu un praktiskie paraugdemonstrējumi koku un krūmu kopšanā un apgriešanā SIA Pūres dārzkopības pētījumu centrā (Pūres DPC). Aktivitātes pirmajā daļā dalībnieki tika iepazīstināti ar augu seku plānošanu mazdārziņos. Tika stāstīts par savstarpēji draudzīgiem un saderīgiem dārzeņiem, kuru “ kaimiņu būšana” labvēlīgi ietekmē to augšanu un ražību. Protams tika apskatītas arī dažādas likstas dārzeņu audzēšanā, kuras var ietekmēt vai par sagandēt gaidāmo pozitīvo vasaras darba rezultātu. Pēc vairāk kā divu stundu konstruktīvas sarunas un viedokļu apmaiņas, iestiprinoties ar kafijas pauzes sarūpēto cienastu, lekcijas dalībnieki devās praktiskajā nodarbībā. Vispirms apskatīja ogu krūmu stādījumus un uzklausīja ieteikumus to kopšanā, mēslošanā un atjaunošanā. Kad tika izzināts vis par un ap krūmiņiem, tad tālāk visi devās uz augļu koku stādījumiem, kur apmācību vadītājai Līgai Lepsei nāca palīgos augļu koku speciālists Jānis Lepsis, kas atraktīvi un praktiski iepazīstināja ar augļu koku kopšanu, izzāģēšanu, stādīšanas un audzēšanas knifiem, lai raža būtu gaidītā un koks justos iestādītajā vidē laimīgs un labi nestu augļus. Jau mēneša beigās, tie projekta dalībnieki, kas bija izteikuši vēlmi arī stādīt augļu kokus un krūmus saņēma izvēlēto stādāmo materiālu un praktiski varēja likt lietā iegūtās zināšanas.
Semināra laikā tika piedāvātas arī puķu un dārzeņu sēklas, kuras fondam dāvināja SIA “Kurzemes sēklas” un dalībnieki saņēma arī “ Pats savam Saimes galdam” rokasgrāmatu, kuru sastādījusi Bulduru dārzkopības vidusskolas dārzeņkopības pasniedzēja Eleonora Mārciņa

Projektu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds programmas “ Pats savam saimes galdam” ietvaros un mūsu novadā to realizē Kandavas novada iespēju fonds ( KNIF)

Projekta koordinatore Ērodeja KirillovaIesaki draugiem:   Draugiem.lv

Kontakti

Nodibinājums 
"Kandavas novada iespēju fonds"


Jelgavas iela 4A, Kandava
Kandavas nov., LV-3120

Tel. +37129259272
E-pasts: knifkandava@inbox.lv

Ziedojumiem:

Citadele Banka
Konta Nr.: LV74PARX0013779840001
Kods: PARXLV22